Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε το 2ο Συνέδριο Ψυχοκοινωνικής Υποστήριξης στην Ογκολογία με τίτλο «Κατανοώντας την Ανάγκη – Διερευνώντας το Κενό», που διοργάνωσε το Άλμα Ζωής Πάτρας στις 26/05-27/05.
![](https://almazoisthes.gr/wp-content/uploads/2023/06/348628745_807079120542783_914279428029290691_n-1024x1024.jpg)
Είχαμε την τιμή να συμμετέχουμε με την ομιλία της Αντιπροέδρου του Συλλόγου μας, κ. Μαρούσας Πρωτοπαπαδάκη, με τίτλο «Η δημόσια εικόνα του ασθενούς με καρκίνο: Ο ίδιος ή ένας άλλος εαυτός;», η οποία φιλοξενήθηκε κατά τη διάρκεια της ενότητας «ΤΟ ΣΤΙΓΜΑ ΤΗΣ ΔΙΑΓΝΩΣΗΣ-ΜΙΑ ΠΟΛΥΠΛΕΥΡΗ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΕΙΚΟΝΑΣ ΚΑΙ ΑΣΘΕΝΕΙΑΣ».
![](https://almazoisthes.gr/wp-content/uploads/2023/06/350845004_190880943909903_2830986630853374798_n-1024x1024.jpg)
Χαιρετισμό απηύθυνε και η Πρόεδρός μας, κ Κούλα Δερεκενάρη.
Θερμά συγχαρητήρια στο Άλμα Ζωής Πάτρας για την εξαιρετική διοργάνωση!